Pleťový toner z mořských řas s lípou a okurkou

Pleťové tonery pleť hydratují, zklidňují, vyživují, rozjasňují, pomáhají redukovat vrásky, zlepšují strukturu pleti a vytváří „sametový efekt“, po kterém bude pleť hedvábná.

Zdařilá kombinace mořských řas s lípou, okurkou, kyselinou hyaluronovou a dalšími složkami tvoří lehké hydratační tonikum s chladivým efektem, které poskytuje pleti správné pH a je nepostradatelný v péči následující po očištění. Toner je plnohodnotný hydratační prostředek, který „razí cestu“ pro hustější strukturu krému a posiluje jeho následné působení. Tím, že je toner ve sprey umožnuje jednoduchou aplikaci, ceněnou nejvíce v letních měsících pro okamžité osvěžení.

Dostupnost Skladem
Kód: 72
450 Kč
Pleťový toner z mořských řas s lípou a okurkou
4 mořské řasy
4 mořské řasy
ručně sbírané
Irská kosmetika
Irská kosmetika
dbá na ochranu přírody
Kamenné prodejny
Kamenné prodejny
i lékárny
Vzácné esenciální oleje
Vzácné esenciální oleje
a rostlinné extrakty

Irské mořské řasy – Chaluha vodní, Chaluha pilovitá, Chaluha bublinatá, Puchratka kadeřavá

bohaté na bílkoviny, lipidy, stopové prvky a minerály mimo jiné vlastnosti silně vyživují pokožku. Působí proti volným radikálům a pomáhají k obnově epidermis


Kyselina hyaluronová
jeden gram této kyseliny dokáže zadržet v pokožce až tři litry vody a dokonale ji vypnout a vyživit. Veškeré trvalejší regenerace kůže a jejich buněk se odvíjí hluboko v dermis. Právě tam umí proniknout kyselina hyaluronová, protože má svou molekulu menší, než je mezibuněčný prostor. Tento japonský patent výroby nízkomolekulární kyseliny byl v roce 2002 oceněn Nobelovou cenou. Nepřítelem kyseliny hyaluronové je věk a ničí ji nikotin


Mořská levandule
uklidňuje pokožku. Obsahuje aktivní složky, která podporuje protizánětlivé a zpevňující účinky, aktivuje tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové. Vůně „levandulová….“


Šalvěj
působí protizánětlivě, baktericidně. Má vypínací schopnosti, pročišťuje pleť.


Extrakt ze salátových listů
je bohatý na vitamíny a minerální látky. Z vitamínů to je B1, B2, B6, C, E, karoteny, niacin, kyselina listová, pantotenová a biotin. Z minerálních látek pak hlavně železo a vápník, stopově další látky, sodík, zinek, fosfor, hořčík, draslík, mangan, chrom, selen a nikl.


Lipový květ
se používá pro své antiseptické a sedativní vlastnosti, pomáhá udržet hladkou a měkkou pokožku. Snižuje tvorbu vrásek. Zároveň výborně působí na akné nebo vyrážky.


Okurka
je dobře známa pro své hydratační a uklidňující účinky s vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Pomáhá obnovit rovnováhu pH pleti a udržuje pokožku vláčnou.


Betaglutan
v kosmetice cílí na podporu buněk imunitního systému. Jako silný antioxidant chrání pleť před působením vlivů okolního prostředí a volnými radikály. Využívá se nejen v denních a nočních krémech proti stárnutí pleti a vráskám, ale podporuje také tvorbu kolagenu a tím působí regeneračně. Účinkuje proti škodlivému záření, bývá součástí opalovacích přípravků. Výrobky s betaglukany jsou také cenné s ohledem na rostoucí počet osob, které mají alergickou reakci na určité složky kosmetických produktů.


Panthenol
provitamin B5je jednou z důležitých účinných látek, bez kterých se kvalitní kosmetika neobejde. Vykazuje regenerační, protizánětlivé a zklidňující účinky. Je hygroskopický, účinně na sebe váže vodu a napomáhá optimalizaci funkcí pokožky.  Napomáhá regenerovat spálenou, zanícenou, podrážděnou, rozpraskanou a poraněnou pokožku. Zklidňuje spáleniny různého původu. Po opalování regeneruje, hojí, ale rovněž stimuluje tvorbu pigmentu (pokožka rychleji hnědne). Potlačuje rozvoj zánětu, zarudnutí. Stimuluje hojení ran. Potlačuje svědění a zklidňuje podráždění. Tlumí projevy stárnutí a rozvoj vrásek.

 

Esenciální oleje/klíčové ingredience:
extrakt z organických irských mořských řas, extrakt z mořské levandule, , extrakt ze salátových listů a lipového květu, okurku, šalvěj

 

Neobsahuje parabeny, sulfáty, silikony, minerální oleje, chemická barviva, živočišné deriváty nebo GMO, netestováno na zvířatech.