Základem kosmetiky Green Angel jsou 4 mořské řasy

V čem spočívá jedinečnost produktů Green Angel? 

Základem všech produktů firmy Green Angel jsou 4 ručně sbírané mořské řasy, vzácné esenciální oleje a rostlinné extrakty. Produkty jsou založeny na spojení dvou starověkých metod Thalassoterapie (použití mořské vody a mořských řas) a aromaterapie (použití éterických olejů).
Ručně sbírané organické irské mořské řasy obsahující množství minerálů a vitamínů prospěšných pro lidskou pokožku.

Bladderwrack extrakt - chaluha bublinatá - Fucus vesiculosus

Slouží jako významný zdroj jódu, obsahuje i další stopové prvky jako bróm, draslík, hořčík, vápník, železo, měď, fosfor, chróm, zinek, mangan, selen a křemík. Ve složení chaluhy najdeme i polysacharidy (laminarin, fukoidin), algináty, lipidy a barviva jako betakaroten nebo skvalen. Chaluha činí pokožku měkkou, napomáhá hydrataci a podporuje její elasticitu.

Knotted Wrack extrakt - kelpa - Ascophyllum nodosum

Opět obsahuje velké množství vitamínů a stopových prvků. Vitamíny skupiny B (biotin, kyselinu listovou, B4, B1,B2,B3 a B12) dále provitamín betakaroten a vitamíny C, D, E a K. Stopové prvky molybden, nikl, vanadium, titan, selen, kobalt, mangan, bór. Z minerálů to je zinek, měď, křemík, fosfor, železo, draslík, jód, hořčík, vápník, síra a mnoho dalších. Řasa obsahuje i bílkoviny a vlákninu. Často je používána kvůli obsahu jódu. V kosmetice je používána jako tonikum a kožní kondicionér. Působí zejména proti akné, celulitidě a striím.

Serrated Wrack - chaluha pilovitá - Fucus stratus

Tato řasa je v kosmetice používána zejména v péči o pleť a o vlasy. Má výborné hydratační a antioxidační vlastnosti. Pokožku chrání a zpomaluje stárnutí. Protože má zkliňující účinky, přidává se do tělových krémů, sprchových gelů, šampónů a kondicionérů na vlasy. Obsahuje florotanin, který má antioxidační účinky a působí protizánětlivě. Řasa je bohatá na minerály, mangan, zinek, vápník, selen, jód a hořčík. 

Irish Moss - Irský mech - Chondrus Crispus

Tato řasa je silných antioxidantem a přírodním antibiotikem. Působí protizánětlivě. Irský mech je skvělým tonikem pro udržení mladistvé a pružné pokožky. Nejčastěji se používá při vyhlazování vrásek, účinný však je i při redukci tmavých kruhů pod očima. Obsahuje minerály (mangan, hořčík, zinek, vápník) a esenciální nenasycené mastné kyseliny. Velkým přínosem jsou i vitamíny A,B,C,D,E,K. Mimo jiné irský mech obsahuje i aminokyseliny citrulin a arginin, které podporují růst a metabolismus buněk a chrání pokožku před UV zářením.