Mořská řasa - koupele, zábaly

Značka: Green Angel

Extrakt z Ascophyllum Nodosum. Knotted Wrack Extract od Green Angel působí jako antioxidant, zklidňující, hojivý, čistící, regenerační, hydratační, vyživující a detoxikační prostředek. Je bohatý na vitamíny A, C, EG, K a beta-karoten. Odstraňuje povrchové nečistoty z pokožky a zároveň dodává živiny a zlepšuje metabolismus těla a cirkulaci lymfy. Působí proti akné, lupénce, ekzému, kožním vyrážkám a dalším citlivým kožním problémům. Proniká hluboko do pokožky a zlepšuje tón pleti a skvrnitou barvu pleti. Navíc zachovává lesklé a zdravé vlasy. Knotted Wrack Extract najde uplatnění při formulování detoxikačních zábalů, tělových peelingů a dalších produktů péče o pleť.

Dostupnost Skladem
1 500 Kč
Mořská řasa - koupele, zábaly
Značka: Green Angel

Ascophyllum Nodosum je hnědá mořská řasa (v doplňcích stravy označovaná jako Kelpa). Říká se jí také norský kelp. Je úzce příbuzná s mořskou řasou fucus, patří do čeledi Fucaceae (chaluhovité). Roste na skalnatém pobřeží severního Atlantického oceánu. Sklízí se zejména u Islandu, ale také Norska a Irska. Invazivně v Kalifornii a San Franciscu. Má až 2 m dlouhé listy bez středního čepu a k horninám je připevněna pomocí kořenových struktur. Je zbarvena do hněda s olivovými odlesky. Používá se k extrakci kyseliny alginové, polysacharidu používaného v potravinách a biotechnologiích. Obsahuje velké množství minerálů, vitaminů a stopových prvků jako vitaminy skupiny B (biotin, kyselina listová – vitamin B9, B3, B1, B2 a B12), dále provitamin beta karoten, vitaminy C, D, E a K. Z minerálních prvků v ní pak najdeme vápník, síru, hořčík, fosfor, draslík, železo, jód, křemík, zinek, měď a další minerály. Jako stopové prvky můžeme v této mořské řase nalézt mangan, bór, kobalt, selen, titan, vanadium, nikl a molybden. Obsahuje rovněž mimo jiné vlákninu a bílkoviny.

 

Použití

Směs smíchejte s vlažnou vodou a natřete ( lehce můžete i masírovat ) celé tělo. Nechte 10 min působit a poté opláchněte.  Směs můžete použít i do koupele, skvělá relaxační lázeň. ( 5 – 10 lžic)

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o tělo
Množství: 1000 g

Green Angel

Irská přírodní kosmetika Green Angel se vyznačuje funkční kombinací ručně sbíraných řas a vzácných éterických olejů. Zakladatelé společnosti manželé Mitchellovi si dali za cíl vytvořit nejen kvalitní přírodní kosmetiku, která bude vyhovovat potřebám suché a citlivé pleti, ale chtěli nabízet produkty, které budou zákazníky přesvědčovat svými výsledky. Při tvorbě produktů vycházejí z tradic dvou starověkých metod – Thalassoterapie (použití mořské vody a mořských řas) a aromaterapie (použití éterických olejů), které kombinují s posledními vědeckými výzkumy.

Všechny produkty jsou založené na extraktu 4 druhů ručně sbíraných řas, které jsou zdrojem velkého množství vitamínů, minerálů, tolik prospěšných pro naši pokožku. Ty jsou doplněné o další přírodní složky a prémiové éterické oleje, tak aby plnily náročné požadavky každého typu pleti.

Blahodárných účinků mořských řas na pleť si zakladatel Chris Mitchell byl vědom od dětství. Jako malý kluk trávil hodiny sběrem řas na pobřeží. Jeho matka mu vždy zdůrazňovala, jak je důležité neodtrhávat řasy z horniny, ke které jsou přichyceny, ale opatrně je odříznout, tak aby část stélky zůstala a řasa se mohla sama zregenerovat. Doma pak nasbírané řasy sušili a pražili nebo používali do koupele. Svoji sílu Chrisovi ukázaly ve chvíli, kdy za pomoci obkladů z řas pomohl otci vyléčit zraněnou nohu po úrazu na motorce.

Od založení společnosti v roce 2006 získaly produkty Green Angel mnohá prestižní ocenění a především vynikající zpětnou vazbu od zákazníků, slavných osobností i odborníků v oboru péče o pleť, která je pro Chrise a jeho manželku Mary tím nejdůležitějším měřítkem. Jak sami říkají: „Nechceme prodávat dobré produkty, ale výjimečné“.

Jedním z nejoceňovanějších produktů je luxusní tělový peeling Sunrise Magic, který kombinuje řasy, irskou atlantskou mořskou sůl, bio arganový, grapefruitový a citronový olej a extrakt z mořské levandule a tymiánu.

Společnost Green Angel velmi dbá na ochranu životního prostředí. Neustále hledá možnosti jak snížit naši uhlíkovou stopu. Společnost používá k výrobě svých produktů jenom plasty a obaly , které jsou snadno recyklovatelné.

Další iniciativa společnosti Green Angel na ochranu životního prostředí je její zapojení do číštění irské pláže u města Bray, které je předměstí Dublinu. Zaměstnanci společnosti Green Angel se každoročně zapojují do těchto akcí. Ke sběru odpadu byli použity kompostovatelné tašky.

Exkluzivně k zakoupení zde na webu, nebo v kamenné prodejně.